Neden Sima Alüminyum

Alüminyum, hafif, yüksek dayanımlı, kolay şekillendirilebilen, korozyon dayanımı ve dekoratif görünüm için yüzey işlemleri uygulanabilen bir metaldir. Alüminyum, içerdiği çeşitli özelliklerin optimum kombinasyonu nedeniyle modern endüstride en çok kullanılan metallerden biridir:

Hafiftir: Alüminyumun düşük yoğunluğu ve yüksek ağırlık/dayanım oranı, birçok endüstriyel uygulamada avantaj sağlar.

Dayanıklıdır: Alaşımlandırma ve uygun ısıl işlemler ile mekanik özellikleri Çelik ile karşılaştırılabilecek seviyeye ulaşabilir. Bu özelliği ile alüminyum; Otomotiv, Savunma ve Havacılık , Uzay, Makine imalatı vb. sektörler için vazgeçilmez hale gelmiştir.

Kolay Şekillendirilebilir: Alüminyum alaşımları; haddeleme, ekstrüzyon, dövme gibi soğuk ya da sıcak şekillendirme yöntemleri ile geniş yelpazede kesit üretimine olanak sağlar.

Kolay İşlenebilir: Alüminyum, alaşımlandırılarak yüksek performansta talaş kaldırma kabiliyetine sahip olur, özel alaşımlarının işlenebilirliği pirinç ile kesinlikle karşılaştırılabilir.

Uzun Ömürlüdür ve Aşınmaya Karşı Dirençlidir: Alüminyuma uygulanabilen anodik oksidasyon işlemleri ile doğal koruyucu oksit tabakası arttırılarak yüzey koruma sağlanabilir.

Elektrik ve Isıl İletkenliği Yükseltir: Alüminyum, elektrik ve elektronik uygulamalar için vazgeçilmez kılan mükemmel spesifik elektrik iletkenliğine sahiptir. Ayrıca, ısı iletiminin gerekli olduğu tüm uygulamalarda tercih edilebilir.

Toksik Değildir: Gıda endüstrisi tarafından gıda hazırlama ve koruma işlemlerinde büyük ölçüde kullanılan zehirli olmayan bir malzemedir.

Geri Dönüştürülebilir: Alüminyum, sınırlı enerji maliyetleri ile kolayca geri dönüştürülebilir.